Divoce rostoucí houby a byliny pro podporu imunity

Divoce rostoucí rostliny a houby fungují jako skvělý podpůrný prostředek pro náš imunitní systém. Pro přežití totiž musí vynaložit mnohem větší úsilí než konvenčně pěstované a opečovávané plodiny. Díky tomu mají i mnohem vyšší obsah účinných obranných látek, a tím pádem i mnohem vyšší posilující potenciál pro naše tělo. 

 

Jaké divoké rostliny jsou ty pravé pro vaši imunitu?

Oregano působí antialergicky, antisepticky a také protizánětlivě. Obsahuje kyselinu rozmarýnovou a thymol, obě tyto látky fungují jako účinné antioxidanty. Oregano podporuje celkovou obranyschopnost organismu.

 

Echinacea – skvělá na už probíhající nachlazení, ale i jako účinná prevence. Při pravidelném a správném dávkování přispívá ke stimulaci tvorby bílých krvinek, a tím podporuje obranný systém celkově. Hodí se zejména při bolestech v krku a kašli, ale i zánětech močového měchýře.

 

Černý bez – má opravdu vysoký obsah vitamínu C, který je pro správnou funkci imunitního systému naprosto nepostradatelný. Pomáhá při horečce, nachlazení, dýchacích i zažívacích problémech. Je skvělým pomocníkem dokonce i při bolestech hlavy a zubů.

 

Černucha setá – stimuluje obranyschopnost organismu, působí také jako antialergikum a analgetikum a mírní zánětlivé reakce v těle. 

 

Divoce rostoucí vitální houby

Vitální houby se řadí obecně mezi adaptogeny, což znamená, že podporují rezistenci organismu obecně. Nicméně pokud hledáte přímo specialistu na posílení imunity, pak je to houba Čaga. Je totiž velmi bohatá na vitamíny skupiny B, minerály, enzymy i antioxidanty. Obsahuje také živiny, které zvyšují počet bílých krvinek, díky kterým se pak může tělo lépe bránit proti toxinům, virům, bakteriím, kvasinkám a plísním.

Diskutujme o tom: