Víte, jak by to u vás vypadalo, pokud byste několik let nevyhazovali vlastní odpadky? Francouzský umělec Antoine Repessé to vyzkoušel. Nasbíral je na ploše 70m3 pro svůj umělecký projekt 365 Unpacked, s kterým si letos zabodoval v prestižní soutěži Sony World Photography Awards (3. místo). 

V roce 2011 mladý fotograf z Lille (severní Francie) přestal vyhazovat do barevných kontejnérů své recyklovatelné odpadky a obaly od věcí denní spotřeby.  Po čtyř letéch na něj doma čekaly třeba 1,600 kartónů od mléka, 4,800 roliček toaletního papíru, a 800 kil novin.

Podařilo se mu ztvárnit příšernou realitu lidského konzumu. Ošklivou představu něčeho, čemu nevěnujeme dost pozornosti, jelikož jsme zaneprázdnění vedlejšími problémy nebo si lichotíme zdánlivě perfektními řešeními (svědomité třídění, dostupnost a přijatelné ceny zboží z dovozu atd).

„Doufám, že můj projekt lidi inspiruje ke změně, „ dodává autor, „Částo nám říkají, kolik odpadu jako občané vyprodukujeme. Ale myslím si, síla jednoho obrazu může být mnohem větší, než tisíce slov.“

©Antoine-Repesse-365-Unpacked-5

©Antoine-Repesse-365-Unpacked-6

©Antoine-Repesse-365-Unpacked-7

©Antoine-Repesse-365-Unpacked-8

©Antoine-Repesse-365-Unpacked-1

©Antoine-Repesse-365-Unpacked-2

©Antoine-Repesse-365-Unpacked-3

Zdroje foto © Antoine Repessé / Sony World Photography Awards

Zdroj info: http://www.featureshoot.com/2016/04/photographer-stores-waste-for-four-years-to-make-a-powerful-point/

Diskutujme o tom: