Číst složení a zjišťovat výrobce u potravin už jsme si všichni tak nějak zvykli. Ale nejen u jídla je důležitý jeho obsah a zdroj. Takový lubrikační gel často přichází do kontaktu s vašimi nejintimnějšími partiemi, a přesto většina z nás jeho složení ignoruje. A to se zatím ani nebavíme na jeho dopadu na životní prostředí. Dnes je však naštěstí nejen skutečně široký výběr lubrikantů, ale spousta z nich splňuje i ty nejpřísnější ekologické požadavky.

Lubrikační gel z drogerie? Raději ne

Lubrikační gely, které byly v minulosti k dostání jen v sexshopech, dnes můžete koupit i v drogerii či supermarketu s potravinami. Sáhnout po takovém gelu se však nemusí vyplatit, protože tyto větší řetězce příliš na kvalitu a složení příliš nehledí. Proto je vždy důležité vybírat lubrikační gel ve specializovaných prodejnách, pro něž je důležitější kvalita výrobků než jejich kvantita. 

Jak poznat šetrný i ekologický lubrikační gel?

V první řadě je samozřejmě třeba sledovat složení. Stejně jako u potravin často platí, že čím kratší složení je, tím je samotný gel kvalitnější.

To platí zvlášť pokud vybíráte silikonový lubrikan. Ten je totiž už ze své podstaty sice o něco funkčnější (má například delší výdrž a víc se hodí na masáž i různé experimenty), ale také o trochu méně šetrný. Pokud však sáhnete například po lubrikačním gelu Pjur MED Premium, můžete si být jistí tou nejvyšší možnou kvalitou v řadě silikonových lubrikantů.

Lubrikační gel na vodní bázi JO Organic NaturaLove 30 ml

Gely na vodní bázi a jejich výhody

Gel na vodní bázi má výhodu například v tom, že se dá použít i s erotickými pomůckami ze silikonu, což se o silikonovém lubrikantu říci nedá. Výběr toho pravého však může být složitější, protože jeho složení je většinou o něco delší – nehledě na to, jak moc BIO, ekologický a udržitelný je. 

Lubrikační gel Joydivision American BIOglide 100 ml

Pokud hledáte skutečnou kvalitu s nejmenším dopadem na přírodu, a přitom velmi šetrnou k pokožce, můžeme vám doporučit například Jo Organic, který se skládá pouze z ekologických a certifikovaných ingrediencí. 

Podobně kvalitní je i gel od Bioglide, který je na trhu s přírodními lubrikanty možná nejdéle, a přitom si stále zachovává špičkovou kvalitu.

Zajímavou volbou je také Pjur Vegan Glide, který má nejen optimální složení a jako předchozí možnosti je vhodný i pro vegany, ale současně má také velmi dobré hodnocení.

Chcete o lubrikačních gelech vědět víc? Přečtěte si o jejich výrobě, použití i udržitelnosti na Sexshopik.cz.

—–

Autor: Markéta Gajdošová

Diskutujme o tom: