Jaro nám zaklepalo na dveře, tak ho vpusťme domů!

Přinášíme vám tucet nápadů, jak si užít zdobení domácnosti, aniž bychom zanechali dlouhou eko stopu nákupem laciných plastových ozdůbek z daleké Asie nebo polystyrénových věnců (které se v přírodě možná nikdy nerozloží).

I pokud se snažíme o minimalismus, nemusíme vůbec o radost z tvoření přijít. Rozzařme si domácnost v eko stylu – skromně, a přitom stylově a kreativně, se štědrým využitím „odpadového materiálu“, který jste se možná chystali vyhodit do koše během jarního eko úklidu.

Poslouží zde roličky od toaletního papíru, staré časopisy, noviny a obalový papír, mašle, stuhy, kuchyňské utěrky nebo kusy textilu, PET láhve, sklenice, plechovky a dózy, papírové košíčky od muffinů, kolíčky na prádlo a jiné „poklady“ každé domácnosti. Jarní náladu lze jednoduše navodit pomocí květin a mladých rostlinek. Co si tak vytvořit neotřelý květináč z porcelánového poháru na vajíčka nebo vázu ze starých gumáků?

A co by to bylo za Velikonoce bez všech těch zajíčků, beránků, roztomilých kuřátek a pestrých vajíček? Postačí zde pár bambulí, slané těsto nebo i „osamocená“ ponožka – vytvořte si symboly jara dle svého a užívejte si znovuzrození přírody s úsměvem a dobrým pocitem*!

(*Proč si jednoduše nekoupit pravá vejce a nevyzdobit je barvičkami dle svého gusta? Ve většině případů nákup vajec z obchodu (obzvlášť těch levnějších s kódem na skořápce CZ 2, 3 a 4) podporuje kruté velkochovy a mizerné podmínky pro slepice. Dnešní výroba vajec v továrnách se hodně liší od domácích vajíček, které barvily naše babičky… Proto zde nápady na tradiční tvoření ze skořápek nenajdete. Chceme mít přece barevné Velikonoce plné radosti – pro všechny :)

Zdroj obrázků: Pinterest

Diskutujme o tom: