Paradentóza je častým onemocněním dásní. Jedná se o zánětlivé onemocnění způsobené nejen bakteriemi v dutině ústní, ale také plísněmi ve střevách. Naneštěstí postihuje značnou část populace. Neléčená paradentóza může vést až ke ztrátě zubů, srdečním onemocněním a infarktu.

Jak se zbavit paradentózy přírodní cestou? Trpíte-li tímto neduhem, můžete vyzkoušet některou z následujících metod.

hrebikHřebíčkový olej
Hřebíčkový olej je ingrediencí v mnoha přírodních receptech na léčbu paradontózy. Lékaři doporučují vmasírovat hřebíčkový olej do dásní, leč varují, že z počátku můžete očekávat pálení dásní. To by mělo po krátké době odeznít.

 

horcicneseminkoOlej z hořčičných semínek (Hořčičný olej)
Pokud nemáte hořčičný olej u sebe doma, je k sehnání v obchodech se zdravou výživou. Často se používá jako kuchyňská přísada, protože je bohatý na vitamíny a má antioxidační vlastnosti. Do dlaně si nalijte přibližně polovinu čajové lžičky oleje. Čistým prstem vmasírujte krouživými pohyby olej do celých dásní a nechte krátce působit. Vypláchněte si poté ústa teplou vodou. Což pomůže prokrvení dásní, jejich stimulaci a utiší bolest. Pro silné dásně užívejte tento postup denně.

siwak-ekoistaSiwak
Dobře posiluje dásně přírodní kartáček Siwak ( jedná se v podstatě o kořen stromu Salvadora persica, který se již tisíce lét používá pro ústní a zubní hygienu v mnoha zemích světa.) Díky svým antibakteriálním a antimikrobiálním účinkům brání usazování zubního kamene, dobře čistí, bělí a leští zuby. Přirozeně obsahuje vápník, síru, fosfor, vitamin C, kyselinu salicylovou, saponiny, flavonoidy. Je mnohem šetrnější k zubní sklovině než plastové kartáčky.

Jak kartáček Siwak funguje:


jil

 

Zelený jíl
Zelený jíl posiluje a zpevňuje dásně a chrání zuby před zubním kazem.
Účinně bojuje proti parodentóze. V ČR jsou k dostání přírodní zubní pasty a gely se zeleným jílem od lokálních značek Nobilis Tilia nebo Argital.

 

aloeAloe Vera
Aloe Vera bude také součástí několika receptů na léčbu obnažených zubních krčků a krvácejících dásní. Jednoduše rozetřete Aloe Vera (výtažek či dužinu) po dásních a nechte ji působit. Opakujte tento postup, dokud problém neodezní.

Moc dobré osobní zkušenosti máme s čistou 100% BIO šťávou z Aloe vera bez obsahu konzervačních látek, sladidel a barviv od Allnature.

 

lemonCitrónová šťáva
Protizánětlivé vlastnosti citrónové šťávy lze využít při léčbě infekce dásní. Navíc citrón obsahuje vitamín C, který může působit jako prevence proti nemocem dásní. Vymačkejte šťávu z citrónu a přidávejte sůl v takovém poměru, aby vznikla pasta. Tu naneste na zuby a ponechte ji několik minut účinkovat, poté si vypláchněte ústa vodou.

 

teatreeTea tree olej
Tento olej je opravdu velmi výjimečným přírodním antiseptikem. Vmasírujte trochu oleje do dásní. To zastaví samotnou nemoc a pomůže potlačit příznaky. Takto můžete bojovat s bakteriemi i během čištění zubů, pomůže vám zbavit se paradentózy přírodní cestou.

100% čistý Tea tree olej od českých značek Yellow&Blue nebo Dr. Popov.

 

coconutKokosový olej
Kokosový olej má silné dezinfekční a protizánětlivé účinky, proto tak dobře působí proti zánětům dásní. Rozetřete trochu kokosového oleje na dásně a nechte působit. Nakonec ústa vypláchněte vodou.

Náš tip: Biokokosák od Purity Vision.

 

kurkumaKurkuma (Indický šafrán)
Kurkuma je běžné koření. Je velmi účinná proti zánětům. Do jedné lžičky kurkumy přidávejte kokosový tuk, až se vytvoří pasta. Naneste na zuby a dásně, nechte působit tři minuty a poté si ústa vypláchněte vodou. Dásně se zklidní a nebudou tolik citlivé. Opakujte každý večer před spaním.

 

Vyzkoušejte také:

Zubní gel Weleda pro citlivé dásně

Sibiřská žvýkací pryskyřice s propolisem

Bambusový kartaček bez toxických plastů Curanatura Bamboo


Diskutujme o tom: