Pro ty z nás, kdo si po práci nebo o víkendu skočí do obchodu “něco koupit“ – věřte, že shopping terapie není jen váš osobní způsob odreagování a zlepšení nálady po náročném dni.

Je to čin, který má historii a budoucnost. Často ani netušíme, že nákupem zboží finančně podpoříme kácení pralesů, zamoření půdy pesticidy, stahování zvířat z kůže zaživa nebo špatně placenou práci v otřesných podmínkách. Pokud by Vás o tom reklama informovala, vybrali byste stejné sušenky, kabelku, džíny nebo aviváž?

Není jedno, za co platíme a které značky podporujeme. Jde o víc než naše barevné preference, módní trendy nebo pěkné obaly a krabičky. Mějte na paměti, že každý výrobek, který si koupíme, má nejen dopad na životní prostředí a na naše zdraví, ale má také svůj příběh: odkud pochází, kdo ho zpracovával a které suroviny byly použity. To, co si vybereme dnes, zítra přinese nové marketingové statistiky a zisky producentům. Ukažme firmám, že nám to není jedno. Zajímejme se nejen o další kousek do šatníku, ale i o věci, do nichž nevidíme – co se děje za zdmi velkochovů, čínských fabrik a pod hladinou oceánu.

Jak na etické nakupování

Kam pro více informací ohledně etického nakupování:

http://www.netestovanonazviratech.cz/

http://www.obrancizvirat.cz/kozesiny/

http://etickespotrebitelstvi.cz/eticke-spotrebitelstvi-uvod.php

http://www.fairtrade.cz/

http://www.obchodbezkozesin.cz/cz/index.php

http://www.umenivybirat.cz/

http://www.stoppalmovemuoleji.cz/

https://stopgmo.wordpress.com/

 

 

Diskutujme o tom: