Léto bude bez otravných much o mnoho lepší! Objevte s námi, jak jednoduše odpudit mouchy, aniž byste se museli neustále stříkat chemikáliemi proti hmyzu. Představujeme vám několik přírodních repelentů, jejichž výroba je velmi snadná a levná. Všechny potřebné ingredience určitě najdete u vás doma. Výroba jednoho repelentu by vás neměla vyjít dráž než 25 Kč!

VODA A MINCE V UZAVÍRATELNÉM SÁČKU

Repelent

Tohle je s určitostí nejjednodušší a nejlevnější odpuzovač much – opravdu to bude stát jen pár korun. Stačí, když naplníte uzavíratelný zipový sáček vodou a vhodíte do něj 4-5 mincí, třeba dvoukorun nebo centů, které vám zbyly z dovolené. Může to znít zvláštně, ale mouchy se bojí všeho, co mohou vnímat jako velké množství vody a navíc je odraz slunečních paprsků z vody a mincí dezorientuje. Zavěste sáček na verandu, k oknu nebo na strom ve vaší blízkosti a mouchy vás už nebudou otravovat.

OLEJE Z KOKOSU A CITRONOVÉ TRÁVY

Repelent

Zbavte se much směsí těchto dvou olejů. Přidejte 20-30 kapek oleje z citronelly (citrónová tráva) k jednomu a půl hrnku kokosového oleje. Pořádně vše smíchejte a nakonec tím naplňte plechovky či jiné menší nádoby. Rozmístěte si je libovolně venku, abyste se účinně zbavili náporu much.

KLUBKA BAVLNY, VANILKOVÝ EXTRAKT A MÁTA

Repelent

Následující repelent je trošku těžší na výrobu, ale zaručeně funguje. Dejte dvě menší klubka bavlny do hlubší zavařovací sklenice. Přidejte zhruba čtyři polévkové lžíce vanilkového extraktu a zbytek sklenice zakryjte lístky máty. Nakonec to vše zakryjte kouskem prodyšné látky (např. gázy) a upevněte. Tato metoda je tak účinná, že se k téhle skleničce přírodního repelentu moucha nepřiblíží, ani kdyby vedle bylo to nejsladší ovoce.

VODKA A HŘEBÍČEK V ROZPRAŠOVAČI
Repelent-mouchy
Místo drahých repelentů plných chemikálií vyzkoušejte jednoduchou směs vodky a hřebíčku (případně levandule) v rozprašovači. Rozptylte ji kolem problematických míst a vychutnejte si příjemný večer bez hmyzu.

JABLEČNÝ OCET
image
Další extrémně levná zbraň proti mouchám je jablečný ocet. Vlijte jablečný ocet do zavařovací nebo normální sklenice a otvor uzavřete potravinovou fólií. Nakonec pár krát propíchněte fólii a rozmístěte všude, kam potřebujete. Jablečný ocet funguje jako neviditelná hradba proti mouchám.

ČESNEK, SKOŘICE A CAYENSKÝ PEPŘ
Repelent
Jiný trik, jak ochránit váš domov proti tomuto vlezlému hmyzu, je směs sušeného a rozemletého česneku, skořice a cayenského pepře (nebo chilli). Jednoduše smíchejte všechny sypké ingredience a rozprašte směs kolem dveří a oken.

ESENCIÁLNÍ OLEJE V ROZPRAŠOVAČI
Repelent
Tato metoda je velmi podobná té s vodkou, ale zde nepotřebujete mít doma alkohol. Naplňte půl rozprašovače vodou a druhou půlku octem. Přidejte zhruba 15 kapek esenciálního oleje na výběr: účinné jsou máta, citrónová tráva, levandule nebo eukalyptus. Poté směs rozstříkejte u vás doma nebo na terase a mouchy se ani nepřiblíží.

STARÉ A POŠKRÁBANÉ CD
Repelent
Stejně levný a možná ještě levnější trik než s vodou a mincemi. Jednoduše pověšte staré CD na strom ve vaší blízkosti. Může vám to připadat divné, ale je známo, že mouchy odpuzují odrazy a odlesky na CD!

Neváhejte sdílet představené domácí repelenty i s vaším okolím, zlepšíte tím mnoha lidem prázdniny.


Zdroje informací:
http://www.realfarmacy.com/hacks-effectively-rid-flies/ , http://greensypants.com , http://www.thedabblist.com/diy-homemade-fruit-fly-repellent/ , http://www.smragan.com/2011/11/20/my-favorite-spray-bottle/ ,
http://myusefulideas.com/cayenne-pepper-keeps-pests-away/ ,
http://knpr.org/knpr/2014-07/how-protect-fruit-trees-birds ,
http://summer.littlethings.com/fly-repellent-under-one-dollar/

Diskutujme o tom: