Snídaně vždy byla, a doufám bude, mým ranním rituálem. Dopřát si chvilku na vychutnávání kávy a nějaké dobré pomazánky, na to nedám dopustit.

Tentokrát jsem si celozrnný žitný chleba z bio pekárny potřela raw pastou z bio meruňkových jader značky Sun&Seed. Zbývalo k tomu přidat pár bio meruněk a snídaně plná slunce a živin byla na světě.

U meruňkových jader se mi vždy vybaví léto, dovolená, zahrada, ale také moře, italské sušenky Amaretti biscotti a takové to rozjímání v hamaku – nasládlá chuť kouzelného nicnedělání s mírně nahořklými mandlovými tóny blížícího se konce prázdnin.

Zaručený požitek pro chuťové polštářky nejen pro vitariány. Jejich bohatá výživová hodnota vás doslova pohladí po duši a vyhladí pokožku – jadérka z organicky pěstovaných meruněk jsou nabitá antioxidanty – vitamínem E a Céčkem, B1, hořčíkem, draslíkem, železem, proteiny a „dobrými tuky“. Navíc působí zásaditě, odkyseluje tkáně a navozuje v těle rovnováhu. Pravě to, co v naší toxické moderní době potřebujeme.

sun2

S takovou zdravou pastou si léto můžeme dopřávat i mimo sezónu – meruňková jadérka si zachovávají všechny živiny díky šetrnému rozemletí na kamenech tradičním mechanickým způsobem za studena v řemeslných výrobnách Sun&Seed.

Její chuť ocení především milovníci domácích oříškových másel. Dobře se bude hodit i do různých lahůdkových pomazánek – jemně osolená se špetkou chilli nebo třeba nasladko s kakaem a datlovým sirupem, natřená na raw krekry nebo semínkové chlebíčky, jako topping na müsli, apod. 

Bonus pro ženy: pasta z meruňkových jader skvělé poslouží i jako 100% přírodní peeling a anti-aging maska na vrásky :) Vždyt‘ co je bezpečné sníst, je dobré i pro pokožku!

sunseedO produktech značky Sun&Seed jsem již hodně slyšela – jsou vychvalovány mezi příznivci kvalitního „živého“ jídla, nabitého vitamíny, enzymy a tou správnou energií organicky a s láskou vypěstovaných plodin. V nabídce kromě bio raw pasty z meruňkových jader nebo konopných semínek také najdeme například tahini z černého sezamu, ocet z divokých granátových jablek, za studena lisované oleje a mnoho dalších laskomin. Vše v co nejpůvodnější podobě – tak, jak je stvořila matka Příroda.

fgfV České republice se dá celý sortiment Sun&Seed sehnat v internetovém obchůdku feelgoodfamily.cz, kde se jako zákazník budete cítit dobře, jako v rodině. Majitelé pečlivě vybírají kvalitní raw, bio a vegan dobroty, dbají o dobré vztahy a věří, že plně výživná rostlinná strava je tou správnou cestou ke zdraví a vitalitě. Navíc mají dobrou nabídku eko drogerie, na zvířatech netestované přírodní kosmetiky, rostlinná krmiva pro zvířata nebo třeba knihy o zdravém životním stylu.

Diskutujme o tom: