Smyslně, ekologicky a s důvtipem.

Přiznejte se, co jste dostali vloni od své drahé polovičky? Tipnu si, bylo to něco červeného a mělo to na sobě srdíčka?

>>> Město se vybarvilo do růžova = čekej Valentýna. <<<

Pokud se letos sami chystáte koupit “tradiční valentýnský dárek” i pro svého partnera nebo partnerku (protože to k svátku lásky patří), položte si nejdříve otázku:

Opravdu potřebuje váš vztah dalšího plyšáka v posteli, pár chlapských trenek s pusinkami v šuplíku nebo desátý hrneček s nápisem “Miláčku, ty můj čumáčku”?

Bude to dárek, který posune vaši lásku na novou úroveň, přidá jí na hodnotě a dlouhověkosti? Nedalo by se letos vyznat svou přízeň o něco lépe, věnovat dárek o něco osobnější?

Nedejte se, prosím, zmást lákadly prodejců, že nějakou tou růžovou drobností nebo laskominkou “nic nezkazíte”.  Řekněte prostě NE nakupování ve jménu nakupování.

Zvláště, pokud jde o eko nepřátelské valentýnské dárky a věci, které se po “velkém láskyplném dni” přesunou do garáže nebo do sklepa.

Čtěte více ve článku: Co nedávat k Valentýnu (z ekologického a etického hlediska, a pokud opravdu milujete přírodu a zvířata).

co-nedavat-k-valentynu-ekoista

Nenakupujte automaticky všechno, co pro vás obchody zařadily do nabídky “Valentýn”. Dárek z lásky může být absolutně jiný, a nemusí jít nutně o hmotnou věc.

Darujte zážitky. Dělejte spolu věci, které posílí váš vztah. Věřte, že největším zabijákem společné budoucnosti je nuda.

Vsaďte proto na spoustu společných prožitků, ne hromadu věcí. Buďte minimalisty ve svém nakupování, ale štědří na projevy pocitů jeden ke druhému.

Nezáleží, kolik je vám let a kolik máte společných dětí a úvěrů. Smějte se spolu. Zblázněte se. Hledejte něco, co vás zapaluje a inspiruje.

01 Zajděte do planetária a darujte své lásce hvězdy. Všechny.

02 Rozhýbejte to. Vyberte si aktivitu, která sedí vám oběma, nebo se odhodlejte k něčemu, po čem touží váš protějšek. Skočte s padákem nebo jen tak skákejte na trampolíně.

03 Zapište se do tanečních.

04  Jděte na procházku, uspořádejte si výlet do míst, kde jste se líbali (nebo se milovali?).

05 Vyrazte do města na tandemovém kole.

06 Vyšlapejte na Ještěd, Sněžku nebo třeba nejbližší kopec. Vyšplhejte na vrchol a kochejte se pohledem na noční město, svítání nebo západ slunce.

07 Tvořte.

Nakreslete portréty jeden druhého. Upečte sochu své choti/svého chotě ze slaného těsta. Nalepte na zeď koláž ze starých magazínů ve stylu trash-art a tvořte příběh vaší lásky.

08 Vytvořte originální přáníčko z recyklovaných materiálů. 

09 Vyznejte lásku neotřelým způsobem.

10 Udělejte společně věc, která má smysl.

11 Zasaďte strom. Vypěstujte bylinku. Házejte po městě seed bomby – kuličky plné semen –  a pomozte zazelenit a ovzdušnit městské čtvrti a prostory.

12 Darujte krev.

13 Zúčastněte se spolu kurzu první pomoci.

14 Místo dárků jeden druhému, darujte aspoň menší částku vybrané neziskovce jménem toho druhého.

15 Adoptujte zvíře. Klasicky nebo na dálku. Roztomilé štěně z útulku nebo chlupatého orangutana na Borneu. Pomozte vybudovat tygří dům nebo zimní výběh v azylu pro hospodářská zvířata.

Darujte svoji lásku tam, kde je to skutečně potřeba. Sblíží vás to víc, než byste mysleli.

valentyn-ekoista

16 Dostaňte zase chuť jeden na druhého. Udělejte si piknik nebo lehkou domácí afrodziakální večeři z čistě rostlinných ingrediencí a koření – vyberte nejlépe ekologicky pěstovanou zeleninu, dobré bio víno, vykouzlete domácí čokoládové nebo raw ovocné dezerty a krmte lžičkou jeden druhého.

jemno-prirodni-svicka-laska
Okouzlila nás afrodiziakální sójová svíčka s přírodními silicemi ylang-ylangu, gérania a mandlí. Ekologická a ruční výroba, bez škodlivého parafinu a syntetických vůní. Vegan.

17 Místo klasických levnějších (ale zdraví nebezpečných ) vonných svíček z parafínu dejte přednost svíčkám ze sojového vosku s pravými silicemi ( vřele doporučujeme slovenské afrodiziakální svíčky Láska s ylang ylangem).

18 Oblečte si hebké prádlo z bio bavlny nebo bambusu a hýčkejte se hřejivými doteky (a dobrým pocitem, že pomáháte chránit planetu).

19 Dopřejte si lázně pro dva nebo si prostě dejte společnou sprchu (navíc budete šetřit vodou). 

20 Udělejte si navzájem tantra masáž celého těla s opravdovými éterickými oleji se smyslnou vůní. Například Tantra Bio od české značky Nobilis Tilia.

21 Zahrajte si nějakou vzrušující hru. Nechte se unést svou fantazií. Darujte handmade kupóny na vaše erotické služby nakonec :)

Opravdová láska si vystačí s málem. Pro potěšení smyslů nemusíte zvyšovat konzum, vyžadovat dovoz nového zboží z dalekých krajů a zahřívat planetu. 

Otevřete svá srdce a uvidíte, že příroda a celý vesmír mají své účty a počítadla dobrých skutků. Prospěje to vašemu vztahu a pomůže mezi vámi vytvořit pevná pouta spojenců s podobnou vizí a pohledy na svět. Dívejte se do dálky stejným směrem, tvořte navzájem lepší realitu a ať vám to spolu dlouho vydrží!

Diskutujme o tom: